Військовою прокуратурою Центрального регіону України припинено факти системного хабарництва на Київській митниці

       

   Військовою прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (БКОЗ) Служби безпеки України викрито корупціонера, який створив злочинну схему отримання неправомірної вигоди на Київській митниці.
   Установлено, що з кінця листопада 2015 року головний інспектор Управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Київської митниці Державної фіскальної служби України систематично вимагав та отримував неправомірну вигоду у фізичних осіб – пасажирів міжнародних авіарейсів шляхом створення штучних перешкод у здійсненні ними переміщення товарів через митний кордон України в аеропорту «Бориспіль».
   Попередньо задокументовано 3 факти отримання неправомірної вигоди зазначеною службовою особою: 700, 650 та 600 доларів США відповідно, а всього – 1950 доларів США.
   Під час чергового одержання неправомірної вигоди в сумі 500 доларів США «горе-митника» затримано, грошові кошти вилучено. Всього ж на цей час задокументовано одержання службовою особою митниці «хабарів» на суму понад 60 тис. грн. (2450 доларів США).
   На цей час проведено обшуки службових приміщень за місцем роботи затриманого та в місцях його проживання.
   Вилучено значну кількість іноземної валюти та золото в злитках.
   Сплановано вручення повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди поєднане з вимаганням, вчинене повторно), внесення клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та про відсторонення від посади.
   Довідково: санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.


Вилучено предмет "хабаря" в сумі 500 доларів США

 

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 884