Військовими прокуратурами гарнізонів Центрального регіону України продовжується робота з виявлення зрадників

    

   Військовими прокуратурами гарнізонів Центрального регіону України продовжується робота зі встановлення обставин, які свідчать про вчинення державної зради військовослужбовцями, що не вийшли з АР Крим.
   За повідомленням Служби безпеки України 15.03.2016 року військовою прокуратурою Вінницького гарнізону відносно ще семи таких військовослужбовців розпочаті кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
   Установлено, що начальник штабу військової частини А3009 (місце колишньої дислокації – м. Севастополь АР Крим, що підпорядковується Командуванню Повітряних Сил Збройних Сил України) підполковник Бахур О.Г. та начальник медичної служби цієї частини майор Стоцький Олексій Аркадійович, військовослужбовець військової частини А 0879 (м. Євпаторія АР Крим) капітан Марасанов Юрій Володимирович, а також начальник радіолокаційної станції цієї ж військової частини капітан Толмачов Євген Вікторович, командир військової частини А4519 (м. Євпаторія АР Крим) полковник Матвієнко Андрій Вікторович, заступник командира цієї частини підполковник Попович Сергій Геннадійович, заступник командира полку по роботі з особовим складом частини підполковник Ломака Олександр Анатолійович, командир 2 окремого зенітного ракетного дивізіону частини підполковник Когутенко Сергій Павлович надавали військовослужбовцям Російської Федерації допомогу у захопленні військової частини А4519, у березні 2014 року закликали та підбурювали особовий склад частини перейти на військову службу у Збройні Сили РФ, підняли на території військової частини А4519 прапор РФ, а також, порушивши військову присягу, перейшли на службу до Збройних Сил РФ, тобто умисно вчинили дії на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.
   Крім того, встановлено, що Попович і Когутенко пошкодили військову техніку, яка планувалась на відправку на материкову частину України.
   Вищеназвані офіцери у порушення Директиви Міністерства Оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 06 травня 2014 року № Д-1 «Про особливості проходження військової служби військовослужбовцями Збройних Сил України, пов’язані з тимчасовою окупацією території України» не прибули до військової частини А2656 (м. Вінниця), а вчинили перехід на бік ворога в умовах окупації російськими військами частини території України.
   Досудове розслідування кримінальних проваджень стосовно даних військовослужбовців буде здійснено в стислі строки з використанням процедури спеціального досудового розслідування, передбаченого ст. 297-1 КПК України.

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 666