Міноборони України поставили несправну військову техніку на майже 3,5 млн грн, що призначалася для експлуатації в зоні АТО – розпочато кримінальне провадження

     

Військовою прокуратурою Дарницького гарнізону Центрального регіону України встановлено факт поставки несправної військової техніки на суму майже 3,5 млн гривень, що призначалася для експлуатації в зоні проведення антитерористичної операції.


Установлено, що у квітні 2015 року між Міністерством оборони України та ПАТ «АвтоКрАЗ» укладено договори на поставку військової техніки, зокрема автомобіля підвищеної прохідності КрАЗ-63221-02, автомобіля–тягача сідельного підвищеної прохідності КрАЗ-64446-02 з напівпричепом ВАРЗ-НПВ-6009.


При прийманні вищевказаної техніки, військове представництво Міноборони України, належним чином не перевірили її якість та прийняли товар у несправному стані. У зв’язку з чим, військова частина не мала можливості використовувати поставлені автомобілі за призначенням.


За вказаним фактом, військовою прокуратурою Дарницького гарнізону, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).


Досудове розслідування здійснюватиме Кременчуцький відділ Головного Управління Нацполіції в Полтавській області. Процесуальне керівництво доручено військовій прокуратурі Полтавського гарнізону.


У випадку встановлення причетності до вказаного злочину військових службових осіб, кваліфікація буде змінена на ст.425 КК України (недбале ставлення до військової служби), а досудове розслідування здійснюватиметься слідчими військової прокуратури Полтавського гарнізону.


Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 1971