03.04.2017

Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського реально повернуто до державної власності

     

Військовою прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України забезпечено виконання рішення Київського апеляційного господарського суду та реально повернуто до державної власності будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського, першого в світі винахідника гелікоптера.
Нагадаємо,  у 2000 році між державним підприємством Міністерства оборони України «Готель «Козацький» та Міжнародним благодійним фондом «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського» було укладено договір оренди нежитлової триповерхової будівлі площею 1460 м², в місті Києві по вулиці Ярославів Вал, де народився і виріс всесвітньовідомий авіаконструктор Ігор Сікорський.


За умовами договору, орендар мав відремонтувати та забезпечити охорону будівлі, але впродовж 15 років міжнародний благодійний фонд утримував будівлю з грубими порушеннями вимог санітарного стану, що призвело до знищення споруди.


21 червня 2016 року Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанції та задовольнив позовні вимоги військової прокуратури Київського гарнізону щодо повернення історичної цінності до державної власності.


Наразі історичну будівлю реально повернуто державі шляхом підписання державним підприємством Міністерства оборони України «Готель Козацький» акта прийому-передачі.


Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 623