16.05.2017

Викрито колишнього військовослужбовця Збройних Сил України, який організував незаконний канал поставки зброї з зони АТО для подальшого збуту на території міста Києва та Київської області (ФОТО)

     

Військовою прокуратурою Київського гарнізону Центрального регіону України спільно з Службою безпеки України в рамках розслідування кримінального провадження, затримано колишнього військовослужбовця 24 батальйону територіальної оборони Збройних Сил України («Айдар»), який  здійснював збут зброї та боєприпасів на території міста Києва та Київської області.


Використовуючи зв’язки набуті за час проходження військової служби, вказана особа продавала викрадене військове майно, а саме автомати АК-74, пістолети ПМ, гранати РГД-5, Ф-1 тощо, що доставлялося з зони проведення антитерористичної операції.


Встановлено, що до цієї протиправної діяльності колишній військовослужбовець ЗСУ залучив ще трьох цивільних осіб (посібників), які зберігали це майно та передавали йому для подальшого збуту. 


Грошові кошти, отримані від незаконної діяльності, вони ділили між собою.


Так, 16 березня 2017 року, військовослужбовець за майже 60 тис. грн. реалізував АК-47 та магазин до нього, 253 патрони, 2 гранати Ф-1 та 2 запали до них.


Під час чергового продажу 45 набоїв калібру 5,45мм, вказану особу затримано в порядку ст. 208 КПК України, а боєприпаси вилучено.


Окрім цього, під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів виявлено та вилучено:    автомат АКС-74 з приєднаним до нього підствольним гранатометом ГП-25; 8 патронів до пістолету «ТТ» 7,62 мм; патрон до пістолету «Наган» 7, 62 мм; 2 магазини до пістолету «ТТ»; 88 патронів до пістолету «Наган» 7, 62 мм; крупнокаліберний патрон 12,7 мм; патрон калібру 7,62х39 мм; гранату Ф-1; 34 гранати до підствольного гранатомету ВОГ-25П; 9 гранат до підствольного гранатомету ВОГ-25; 22 запали до ручних гранат типу УЗРГМ; 8719 набоїв.

 
Готується повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України та клопотання про обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Досудове розслідування триває.  


Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

 

 

 

 

кількість переглядів: 2315